Premii Concurs de Pictură 2017

5 March 2017
  • RAPSODII DE PRIMĂVARĂ

    Ediția a VI-a, 2017

  • CATEGORIA I (Grupa mare și clasa pregătitoare)
    • PREMIUL I: BRUMAR Karina – Școala Gimnazială „Teodor Murășanu”, Turda
      (originalitate, expresivitate, tehnică, compoziție, creativitate, cromatică, încadrare în temă)
    • PREMIUL II: BOGDAN Ioana – Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”, Cluj-Napoca
      (simetrie, veselie, compoziție, tehnică)
    • PREMIUL III: LUCA Alexandru – Grădinița P.P. „Zauberland”, Cluj-Napoca
      (tehnică, libertate în pensulație, încadrare în pagină, compoziție)
    • MENȚIUNE: PRECUP Patricia – Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”, Cluj-Napoca
      (veselie, compoziție, pensulație, diversitate)
    • PREMIUL SPECIAL AL JURIULUI: TARCEA Roxana – Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”, Cluj-Napoca
      (diversitate și linie, libertate în pensulație)
    CATEGORIA II (Clasele I și a II-a)
    • PREMIUL I: FĂRCAȘ Denisa – Liceul Teoretic „Nicoale Bălcescu”, Cluj-Napoca 
      (cromatică, compoziție, originalitate, viziune artistică, așezare în pagină, expresivitate)
    • PREMIUL II: BAICA Cătălina Maria – Școala Gimnazială „Mircea Luca”, Băișoara 
      (cromatică, libertate în pensulație, viziune artistică, expresivitate)
    • PREMIUL III: MĂNESCU Bianca – Liceul Teoretic „Nicoale Bălcescu”, Cluj-Napoca 
      (veselie, cromatică, libertate în pensulație)
    • MENȚIUNE: LĂDAR Lorena – Școala Hășdate-Finișel 
      (compoziție, cromatică, libertate în pensulație)
    • PREMIUL SPECIAL AL JURIULUI: CREȚU Nadine – Liceul Teoretic „Nicoale Bălcescu”, Cluj-Napoca 
      (compoziție, cromatică, veselie)
    CATEGORIA III (Clasele a III-a și a IV-a)
    • PREMIUL I: CHIRA Anastasia – Colegiul Național „George Coșbuc”, Cluj-Napoca 
      (creativitate, tehnică, cromatică, compoziție, expresivitate, viziune artistică, încadrare în pagină)
    • PREMIUL II: POP Anya Maria – Colegiul Național „George Coșbuc”, Cluj-Napoca 
      (tehnică, compoziție, cromatică, diversitate, pensulație)
    • PREMIUL III: ZINCA Georgiana – Colegiul Național „George Coșbuc”, Cluj-Napoca 
      (pensulație, cromatică, veselie, paginație, simetrie, veselie, expresivitate)
    • MENȚIUNE: POP Sara – Colegiul Național „George Coșbuc”, Cluj-Napoca 
      (tehnică, pensulație, cromatică, viziune artistică)
    • PREMIUL SPECIAL AL JURIULUI: TARBA Iris – Colegiul Național „George Coșbuc”, Cluj-Napoca 
      (diversitate, veselie, cromatică)
Olimpiada Națională de Matematică – elevii calificați la etapa județeanăRețeta unui 8 Martie reușit